• רכשנו לומדה האם יש לנו צורך בעוד הסברה על החוק?

  המפגש איננו בא להחליף את הלומדה.הלומדה עם כל הבעייתיות שלה עדיין נחשבת ככלי נוח לארגונים גדולים במילוי אחר חובתם להדרכה.
  המפגש “גבול” מעבר להדרכה על החוק מעניק ערך מוסף עצום והוא תחושת השייכות לעובד והגדלת המוטיבציה שלו. משאלונים שמילאו עובדים לאחר ההדרכה עולה בבירור שהעובד מרגיש חלק מהארגון ולא יחשוב לפגוע בו.
  לצערנו לומדות משיגות אפקט הפוך. הן נותנות לעובד תחושה שלאף אחד אין זמן ורצון אמיתי להשקיע בו, את ה”חומר” הוא מעבד לבדו ואין לו יכולת לשתף ולקבל תשובה מיידית.כך שהעובד מרגיש ממורמר והלויאליות שלו למערכת קטנה.תחושה זו יכולה להביא בהקשר שלנו לתלונות סרק ותחושת מרמור, זליגת שמועות מחוץ לארגון ומאבקי כוח ואגו מיותרים.
  אנחנו ממליצים לחברות שנעזרות בלומדה להשקיע באירוע חד פעמי של הדרכה כוללת ולהשתמש בלומדה ככלי שימור לחומר שהועבר בהדרכה “גבול”.
 • הבאנו בשנה שעברה הצגה בנושא הטרדה מינית, אנחנו מחפשים משהו אחר.

  המפגש “גבול” איננו הצגה.
  מדובר בהדרכה המשלבת הצגה עם הדרכה של משפטן.
  ההצגה נכתבה במיוחד בהתאם לחוק הישראלי וההרצאה של המשפטן מותאמת בדיוק להצגה כך שהשילוב מנצח.
 • מה ההבדל בין ההצגה גבול להצגות אחרות בתחום?

  נכון להיום גבול היא ההצגה היחידה העוסקת בהטרדה מינית.קיימות בתחום מספר הצגות הקשורות להטרדה, אונס ואלימות – חשוב לציין כי ההצגות לא נכתבו עבור הדרכה למניעת הטרדה מינית ואינן הדרכות על הנושא.
  בנוסף קיימות היום פתרונות בנוסח קטעי הצגה (כמו הגבול האפור שאנו מציעים) זה איננו מחזה אלא קטעי המחשה.
 • הארגון שלנו מונה כ 400 איש ומאוד היררכי – ממנהלים, ראשי צוותים, פקידות, עובדי אחזקה, איך מעבירים הדרכה במצב כזה?

  ההדרכה מתאימה עצמה לקהל היעד. ניתן לאחד את העובדים לפי חתך הדרגה בארגון או לפי חתך צוותים. הכול יוחלט בהתאמה אישית לאופי הארגון, רקע בידיעת החוק והמטרה המבוקשת.
  יש ארגונים המעדיפים לחלק לפי דרגים ולהתאים את השיח ספציפי לדרג המשתתף ויש ארגונים שהעדיפו לחבר דרגים כדי ליצור תחושת “ביחד” מאוד חזקה.
  תוכנית הדרכה  כוללת  מותאמת לארגון  נמסרת לאחר פגישה.
 • יש לנו משפטן בארגון האם ניתן שהוא ינהל את השיח על הטרדה מינית לאחר ההצגה?

  ממליצים שלא. השיח כמו טקסט ההצגה כתוב ומותאם לנושאים השתולים בהצגה. לא מדובר בהצגה ושיח בנפרד.
  כדי להשיג אפקטיביות מלאה יש לנהל את השיח בהתאם לרגשות הצופים שהתעוררו בצפייה בהצגה ולעבור על כול האלמנטים הקשורים בסדר מאוד ספציפי.
  לפני ההדרכה מתקיימת פגישת תיאום צפיות עם המשפטנית כדי להתאים את הדיון בדיוק לצרכי הלקוח.
  במידה ויוחלט כי הנכון הוא שמנהל השיח יהיה מתוך הארגון תתקיים ישיבת הכנה מיוחדת בה יועבר למנהל השיח הטקסט של ההצגה והדגשים הנדרשים לשיח לאחריה. בין לקוחותינו מספר לקוחות הבחרו בדרך זו.
 • מה ההבדל בין ``הגבול האפור`` להצגה ``גבול``?

  שני המוצרים עונים על צורך ההדרכה אך מעבר לכך שונים בחוויה שהם מעניקים ,בגמישות השינויים שניתן לבצע בטקסט ובמחיר. על ההבדל המדויק נעמוד בפגישה. באופן כללי ניתן לאמור כי כדי לעבור חוויה רגשית לא ניתן להסתפק בקטעי משחק ויש צורך לראות הצגה המורכבת ממחזה ושחקנים מקצועיים. משמע “ההצגה גבול” במידה ומעוניינת בהמחשת קטעים מחיי היום יום “הגבול האפור” הוא המתאים. מניסיוננו בארגונים  אנו  נוהגים להמליץ על ההצגה לדרג הניהולי ועל קטעי בית המשפט לעובדים.
 • היכן ניתן לקבל תקנון קשיח עדכני למניעת הטרדה מינית.

  תקנון קשיח ניתן להזמין מהרשות לקידום מעמד האישה בחינם.- יש לפנות במייל  לגברת ורד סוויד ולבקש תקנון. תוך כשבועיים תקבלו את התקנון הקשיח. vereds@pmo.gov.il
  בנוסף-תחת עדכונים ומאמרים תמצאו דוגמאות שונות לתקנונים בקבצים פתוחים. בדרך זו תוכלו להרכיב עבורכם תקנון מותאם לארגונכם. (נשמח לעזור במידת הצורך)
 • האם יש לכם סרטוני הדרכה על חוק מניעת הטרדה מינית

  אנחנו כרגע בשלב סופי של פיתוח סרטוני הדרכה. בינתיים ניתן לפנות לרשות לקידום מעמד האישה ולבקש את הסרטון מהם. הסרטון חינמי והוא נשלח דואר. יש לפנות לגברת ורד סוויד במייל: vereds@pmo.gov.il
 • האם אתם שולחים חומרים ועדכונים בעניין חוק מניעת הטרדה מינית

  אנו משתדלים ש”לא להפריע” ולדוור בעניין. ניתן להיכנס באתר תחת פרסומים ומאמרים ושם למצוא  את החוק העדכני,פרסומים חדשים ומאמרים בעניין.