מיזם “גבול” הינו מרכז הדרכה על חוק מניעת הטרדה מינית המספק מגוון פתרונות לארגון , תוך התאמת השירות לצורכי הארגון ואופיו,בחשיבה משותפת ובתאמה לוגיסטית ותקציבית לארגון.

הדבר העומד בבסיס העבודה שלנו הוא התשוקה העזה לעזור למודרכים שלנו להבין את הבלבול שיצר החוק,ללמד אותם התנהלות נכונה,להטמיע נורמות התנהגות תקינה בארגונים וכול זאת מבלי לעורר התנגדות לנושא השנוי במחלוקת.
אנחנו מתייחסים לעבודה שלנו מאוד ברצינות ובמקצועיות ומשלבים בה שיטות הדרכה יצירתיות מעולם התיאטרון.

ל”גבול” מספר פתרונות מדף להדרכות ובנוסף אנו תמיד מודים על ההזדמנות לייצר הדרכה חדשה בהתאמה אישית עבורכם. תהליך שיתוף הפעולה עם הארגון הוא תהליך מהנה, מלא חדוות יצירה, אנחנו אוהבים להיות מקוריים ולהציע רעיונות חדשניים אבל תמיד נתאים עצמנו לרצון ולצרכים שלכם.

מיזם הוקם ביוזמתה של הגב’ מיכל אקרמן בשיתוף משרד עורכי הדין פיינברג ומשרד עורכי הדין חלד המובילים בארץ ומייצגים ארגונים ממשלתיים וחברות עסקיות גדולות. פיתוח המיזם ערך כ 3 שנים ולווה בתחקירים מעמיקים בנושא.
כמו כן בפרויקט לוקחים חלק שחקני תיאטרון מובילים בארץ כדוגמת דן תורג’מן, נטלי עטיה,
יונתן צ’רצי, מרינה שוייף , הדס מורנו, חן יאני זאב שמשוני אורנה כץ , אופירה זילברשטיין, שמעון מימרן ואחרים.
מובילי הפרויקט הינם בעלי ניסיון עשיר בהובלת תהליכי הדרכה ומניעה בארגונים וחברות עסקיות גדולות.

איך נולד המיזם?

הרעיון לפיתוח המיזם- מיכל אקרמן מנכלית

רעיון לפיתוח מיזם גבול התעורר אצלי לאחר חוויה אישית בה חבר קרוב הואשם בהטרדה מינית.
אז נחשפתי לראשונה למושג הרחב של ההטרדה המינית ועל חוסר הידיעה שלי ושל מקורבי לעניין.

התחלתי בתחקיר מיידי בין מקורבי המועסקים במקומות עבודה ולתדהמתי גיליתי שלמרות שהם עוברים הרצאות/ לומדות בתחום הם עדיין מלאים דעות קדומות ומגובשות על הנושא.אותן דעות נשארו לרוב גם לאחר ההדרכה שעברו.

המשכתי בתחקיר מקיף שערך 3 שנים בו תשאלתי עובדים/ מנהלים, בדקתי את רמת הידע לפני ואחרי הדרכה והחשוב מכול את השפעת ההדרכה על נורמות ההתנהגות שלהם והאם שינתה משהו ולו קטן בדעתם וידיעתם את החוק. פגשתי עשרות גברים שהואשמו בהטרדה מינית, אונס, חלקם מרצים עונשים וחלקם זכאים, עם נשים שהוטרדו, נשים של מטרידים , עורכי דין העוסקים בתחום ואף עם 2 משפחות וילדיהם ששילמו מחיר יקר על “אי הידיעה”.

בעקבות התחקיר פגשתי עולם מלא של גבולות מטושטשים,בלבול,כעס,אשמה,אובדן ובעיקר קורבנות.

מסקנותיי מתחקיר זה הביאו אותי ליצירת מיזם אחר, ייחודי שיספק הדרכות בשילוב רגשי.הבנתי שכדי להפנים ידע ולשנות נורמות התנהגות יש לעבור דרך הרגש ולא רק דרך השכל, המעבר לצד הרגשי מתאפשר על ידי קסם התיאטרון.

התיאטרון מאפשר למשתתפים להתנסות בחוויה , התיאטרון הוא כלי להמחשת מצבים בארגון, התיאטרון הוא מדיום הדרכה המאפשר לפתוח את סקרנותם של העובדים, הוא מדבר בעיקר אל החושים ואל האמוציות שלנו, ומשאיר גם מקום לפרשנות של כל צופה בהצגה.

מיזם “גבול” מפגיש את עולם התיאטרון עם עורכי הדין מהמובילים בתחום וכך נוצר עולם של הדרכות אפקטיביות וחוויתיות.

אני מאמינה גדולה בתיאטרון ככלי היכול לשנות אנשים ונורמות התנהגות וזוהי מטרתי ביצירת מיזם “גבול”.