הדרכה על הטרדות מיניות

הדרכה בשילוב המחזה

הצגת גבול - הדרכה על הטרדות מיניותריבוי ההטרדות המיניות במקומות העבודה וחוסר האפקטיביות של ההרצאות “הלקוניות” שהתקיימו בחברות וארגונים הוביל למחקר אשר מצא שעל מנת להטמיע את נושא המניעה יש לפנות ראשית לעולם הרגש ורק אז לעולם השכלתני, על כן פותח המפגש הייחודי- “גבול –הטרדה מינית” אשר משלב חווית צפייה במחזה אשר נכתב במיוחד לנושא זה. המחזה אשר בו משתתפים אושיות תיאטרון מובילות, דוגמת דן תורג’מן, הדס מורנו, נטלי עטיה, יונתן צ’רצי, מרינה שוייף , חן יאני ואחרים, מקנה לקהל חוויה מושקעת ועוצמתית אשר מעוררת את הרגש לקראת דיון מסקרן ומאתגר עם מיטב מעו”ד עימם אנו עובדים.

 

מבנה ההדרכה

חצי שעה צפייה בהצגה ולאחריה  מתקיים שיח  כשעה עם עורכת הדין בעקבות הנושאים שהוצפו בהצגה. השיח מותאם לצרכי הלקוח ומותאם בדיוק לד.נ.א של הארגון ולקהל היעד הנוכח.

 

מיתרונות המפגש הייחודי –

  • מפגש “גבול” בשילוב המחזה פונה לרגש ומעורר דיון מעמיק מצד הקהל.
  • מפגש “גבול” מעניק מענה משפטי מוסמך ומועבר על ידי מיטב עו”ד בתחום זה ולא על ידי יועצים ארגוניים.
  • מפגש “גבול” מצביע על השקעת ההנהלה בעובדים ומחזק את האמון בינם.
  • המפגש תורם לתדמית הארגון בפני משקיעים , לקוחות, גורמי ממשל והציבור ככלל.
  • מפגש “גבול” מנטרל תסכול של העובדים במקרה של שמועה על הטרדה בסביבת העבודה.
  • מפגש “גבול” מעניק  להנהלה ,מנהליות משאבי האנוש ולאחראיות “שקט נפשי” בכך שפעלו עפ”י הנחיות החוק ויצרו שיח פעיל בארגון בנושא ההטרדה המינית ונתנו לעובדים את ההזדמנות להיחשף למפגש ייחודי , חוויתי.
  • מפגש גבול בשילוב המחזה מקצועי ומשתתפים בו שחקני תיאטרון מובילים מה שמוסיף ומאדיר את תחושת החוויה.
ההבדל בין ההצגה “גבול” להצגות אחרות
  1. מחזההצגה למניעת הטרדה מינית כמה פעמים יצאתם מהצגה ולא הצלחתם לספר לחברכם על מה היא הייתה, או לא הצלחתם לחוות חוויה רגשית. הרשו לנו לספר לכם כי הסיבה נעוצה בכתיבת המחזה. מחזה נחשבת לז’אנר הכתיבה הקשה ביותר. מחזה טוב מביא לבמה דמויות עמוקות מורכבות עם קונפליקטים והתלבטויות ומצליח לעורר אצל הצופה קתרזיס. כדי ליצור הזדהות של הצופה יש ראשית להתעסק עם מחזה שנכתב על ידי מחזאי. המחזה גבול נכתב על ידי מחזאית והשתתף בפסטיבל בית לסין וזכה לתגובות נפלאות.
  2. שחקנים מקצועיים לא בכדי לימודי תיאטרון נחשבים לקשים ומתישים. כדי להצליח להביא לבמה דמויות מורכבות עם  מכלול עולמן  יש צורך בלימודים מקיפים ובניסיון ארוך שנים. שחקני צוות “גבול” הינם שחקנים מובילים בתחום עם נסיוi של למעלה מ10 שנים בתיאטרון רפרטוארי. צוות השחקנים כולל , בין היתר , את השחקנים :  נטלי עטיה , הדס מורנו , דן תורג’מן ועוד.
  3. התאמה לחוק והמורכבות שבו ההצגה גבול נכתבה בהתאם לחוק הישראלי לאחר תחקיר של שלוש שנים. ההצגה היא על הטרדה מינית לא על נושאים קרובים כמו אלימות במשפחה/ מעמד האישה/ גברים מכים ועוד…

 

ההצגה “גבול”- סרטון תדמית